Skip to main content

Jak rozwinąć skrzydła

Jak rozwinąć skrzydła

Odniesienie sukcesu zawsze wiąże się z wieloma czynnikami jakie należy uwzględnić w swojej praktyce inwestycyjnej. Pod uwagę należy tutaj wziąć zarówno te pozytywne które pchają nas do wymarzonego celu, jak i te negatywne stanowiące przysłowiową kłodę rzuconą pod naszymi nogami. Czynników tych jest tak wiele, że trzeba naprawdę bystrego umysłu ażeby dostrzec w tym coś więcej aniżeli czystą przypadkowość. Sprawia to że zamiast stąpać twardo po ziemi, nasze cele rozmywają się w marzeniach, a my stajemy się wiecznymi wędrowcami którzy błądzą w poszukiwaniu ziemi obiecanej.

Praktycznie wszystkie podejmowane wysiłki inwestorów przypominają walkę z wiatrakami, która prowadzona jest w sposób nieświadomy, jakby w jakimś letargu. Decyzje rynkowe podejmowane są w zależności od tego z której strony silniejszy wiatr powieje. Mam tutaj na myśli cały szereg szkoleń, webinariów oraz rozmaitej maści mentorów, którzy prześcigają się coraz to nowszymi pomysłami na Forex. W efekcie nie potrafimy znaleźć sobie stałego miejsca na rynku. Nasz trading, zamiast stać się dźwignią naszego sukcesu jest najzwyczajniej w świecie nieugruntowany, a my nie wiemy jak się z tego marazmu wyrwać.

Na dobrą sprawę to brak nam świadomości, w jakim stanie się znajdujemy. Orzeł który przez całe rzycie wychowywał się w kurniku, nigdy nie przestał być orłem nawet jeżeli jego przekonania odnośnie rzeczywistości którą postrzega są inne. Zrozumienie faktu że posiadamy wszystkie środki do tego ażeby odnieść sukces jest podstawą zerwania kotary która zasłania nasz potencjał. I chociaż natura obdarzyła nad wszystkimi potrzebnymi cechami niezbędnymi do samodecydowania o własnym losie, to i tak oglądamy się na innych. Musimy zdać sobie sprawę że postępując w ten sposób nigdy nie rozwiniemy skrzydeł. Zamiast wzbić się wysoko w górę, na zawsze pozostaniemy w kurniku myśląc że nie jesteśmy orłem.

Oczywiście rozumiem realia w których nie każdy został w czepku urodzony i nie każdy urodził się w zamożnej rodzinie. Jakikolwiek sukces czy to na rynku czy w innych dziedzinach życia nie jest jednak dziełem przypadku lub szczęścia. Rzecz jasna takie rzeczy się zdarzają, niemniej nie wyklucza to faktu, że każdy może swój sukces zaplanować! To nie jest kwestia wyjątkowych uzdolnień. Każdy z nas potrafi samodzielnie wykonać wszystkie kroki oraz poczynić starania które pozwolą nam przerwać bieg do nikąd. A zatem zamiast naśladować innych weźmy sprawy w swoje ręce i stwórzmy własny plan postępowania, który posłuży nam jako drogowskaz na własnej drodze wyłożonej świadomymi działaniami prowadzącymi do sukcesu.

Autor: Dariusz Kaniewski
  • Kliknięć: 1875