Skip to main content

Rodzaje kont w IC Markets

W IC Markets można otworzyć zarówno konto rzeczywiste jaki i demo. Zakładając rachunek możemy także zdecydować sie na wybór jurysdykcji. Do wyboru mamy takie jednostki regulacyjne jak ASIC (Australia), CySEC (Cypr) lub FSA (Seszele).  Każda z tych jednostek gwarantuje zupełnie inną ochronę rachunku oraz dźwignię finasową. W przypadku CySEC rachunki IC Markets spełniają wszystkie wymagania dyrektywy MIFID II, a w tym najlepsze wykonanie ceny, zabezpieczenie przed saldem ujemnym, czy segregacja klientów na detalicznych i profesjonalnych. Bez względu jednak na jednostkę regulacyjną konto rzeczywiste dzieli się na trzy rodzaje rachunków spośród których możemy wybierać. Do dyspozycji mamy:

  • Standard, 
  • Raw Spread 
  • cTrader Raw Spread

1) Konto standard MT4,MT5

Umożliwia handel w trybie NND (no dealing desk), Platforma wyposażona jest w system One Click Trading a spredy zaczynają się od 1.0 0,8 pipsa. Ponadto otrzymujemy brak ograniczenia w obrocie a sklaping ora hedging jest dozwolony. Co najważniejsze nie ma narzuconej odległości zleceń zabezpieczających od ceny. Konto zawiera 60 par walutowych, metale srebro i złoto oraz 17 kontraktów CFD. Dźwignia uzalezniona od jurysdykcji która wybierzemy.
 
Konto może zostać założone w jednym z kilku obsługiwanych walut bazowych czyli: USD, AUD, EUR, GBP, SGD, NZD, JPY, CHF. Po otwarciu konta IC Markets MT4, MT5 można je finansować za pomocą jednej z wybranych opcji a w tym: karty kredytowe/debetowe, przelew bankowy, Paypal, Skrill, Neteller, UnionPay, Bpay, FasaPay, Poli oraz za pomocą transferu depozytów od brokera do brokera. W przypadku wybrania platformy MT5 dodatkowo dochodzi ponad 120 akcji notowanych nagiełdach w Australii oraz Stanach Zjednoczonych.
 
- Depozyt startowy konta standard wynosi 200 USD lub równowartość w innej walucie.
Załóż swoje konto >>

2) Konto Raw Spread MT4, MT5

Oferuje handel z najniższymi spreadami na świecie zaczynającymi się już od 0,00 pipsa oraz małą prowizją od 3,50 2,75 USD za jednego lota (5,5 USD w obie strony). Serwer ECN znajduje się w centrum danych Equinix NY4 w Nowym Jorku co gwarantuje wyeliminowanie niepotrzebnych opóźnień. Konto True ECN jest najczęściej wybieranym kontem przez aktywnych day-traderów oraz skalpelów na całym świecie. Dzięki łączności ECN klienci mogą handlować bez żadnych manipulacji ze strony brokera obok takich instytucji finansowych jak banki, fundusze hedgingowe etc.
 
Dostawcami płynności jest ponad 50 różnorodnych instytucji co umożliwia oferowanie klijentom IC Markets naprawdę niskiej marży od transakcji, oraz drugi poziom głębokości rynku. Dzięki temu że serwer IC Markets znajduje się w centrum danych NY4 (ekosystem finansowa dla ponad 600 firm kupna i sprzedaży) broker umożliwia ultraszybką egzekucje zleceń gdzie opóźnienia wynoszą poniżej 1 mili sekundy do głównych dostawców VPS, kolokacji w centrum danych NY4 lub pobliskich centrów danych. Podobnie jak w przypadku konta standard MT4 także tutaj nie występują żadne ograniczenia handlowe. Skalping, handel automatyczny oraz hedging jest dozwolony.
 
W platformę wbudowany został menadżer zadń One Click Trading. Natomiast wielkość pozycji zaczyna się już od 0,01 lota. Konto można otworzyć w jednej z kilku obsługiwanych walut bazowych czyli: USD, AUD, EUR, GBP, SGD, NZD, JPY, CHF. Maksymalna dostępna dźwignia uzależniona jest od jurysdykcji którą wybierzemy.
 
Finansowanie konta odbywa się dzięki użyciu kart kredytowych/debetowych, przelewu bankowego, a także Paypal, Skrill, Neteller, UnionPay, Bpay, FasaPay, Poli oraz za pomocą transferu depozytów od brokera do brokera. Konto handlowe Raw Spread umożliwia handel na 60-ciu parach walutowych oraz 17 głównych indeksach akcji i kontraktów terminowych w tym FTSE 100 i Dow Jones Index 24. W przypadku wybrania platformy MT5 dodatkowo dochodzi ponad 120 akcji notowanych nagiełdach w Australii oraz Stanach Zjednoczonych.
 
- Depozyt startowy konta Raw Spread wynosi 200 USD lub równowartośc w innej walucie.
Załóż swoje konto >>

3) Konto cTrader Raw Spread

Dzięki platformie cTrader, która została stworzona specjalnie dla rynków forex konto cTrader Raw Spread staje sie prawdziwym arsenałem dla najbardziej wymagających traderów. Charakteryzuje się ujemnymi spreadami już od -0,3 pips podczas europejskich i północnoamerykańskich sesji giełdowych oraz bardzo niską prowizją od 3,0 2,75 USD za jednego lota (5,5 USD w obie strony). Podobnie jak w przypadku pozostałych kont cTrader Raw Spread pozwala wykorzystywać II poziom głębokości rynku. Serwer platformy cTrader znajduje się w centrum Danych LD5 IBX Equinix w Londynie i dzięki temu pozwala na ultra szybką egzekucje zleceń.
 
cTrader Raw Spread podobnie jak Raw Spread ma bardzo niskie opóźnienie - do 1ms w stosunku do głównych dostawców VPS lub dzięki specjalnym łączą do pobliskich centrów danych. Tak niskie opóźnienie jest idealnym środowiskiem dla handlu automatycznego o wysokiej częstotliwości zleceń oraz skalpowania. A zatem podobnie jak w przypadku pozostałych kont nie ma żadnych ograniczeń handlowania. Konto cTrader Raw Spread umożliwia handel na 60-ciu parach walutowych i metalach typu srebro i złoto z najniższymi na świecie spreadami zaczynającymi się od -0,3 pipsa. Maksymalna dostępna dźwignia uzależniona jest od jurysdykcji krótą wybierzemy.
 
Konto obsługiwane jest w następujących walutach bazowych: USD, AUD, EUR, GBP, SGD, NZD, JPY, CHF. Finansowanie podobnie jak w przypadku pozostałych kont odbywa się dzięki użyciu kart kredytowych/debetowych, przelewu bankowego, a także Paypal, Skrill, Neteller, UnionPay, Bpay, FasaPay, Poli oraz za pomocą transferu depozytów od brokera do brokera..
 
- Depozyt startowy konta cTrader Raw Spread wynosi 200 USD lub równowartość w innej walucie.
Załóż swoje konto >>
Autor: Dariusz Kaniewski 
  • Kliknięć: 7001