Skip to main content

Wskaźniki, skrypty, automaty

Bardzo ważnym czynnikiem który odgrywa dużą rolę w przygotowaniu platformy do skalpingu jest zaopatrzenie się w odpowiednie skrypty typu buy, sell i close. Skrypty te umożliwiają otwieranie i zamykanie pozycji jednym kliknięciem myszki oraz pozwalają na przyporządkowanie konkretnych klawiszy naszej klawiatury. Po kliknięciu odpowiednio spreparowanych klawiszy, natychmiast zostaną wykonane pożądane przez nas czynności. Coraz więcej Brokerów zaopatrza swoje platformy w tego rodzaju rozwiązania. Należy to zatem sobie sprawdzić, a jeżeli jednak nie dysponujemy takimi możliwościami to nic nie stoi na przeszkodzie ażeby je doinstalować. Wszystkie niezbędne skrypty, można z łatwością wyszukać w internecie, a także znaleźć na rozmaitych forach. Dotyczy to zarówno platformy MT4, cTrader i innych.

Niezbędne są także niektóre wskaźniki. W większości zastosowanie w skalpingu mają wskaźniki wbudowane praktycznie w każdą platformę. Jeżeli chodzi o jakieś wyjątkowe indykatory, to głównie mam na myśli takie narzędzia jak: wyświetlanie czasu do zamknięcia świecy, wskaźnik aktualnego spreadu, oraz ilość pipsów którą pokonała cena od otwarcia pozycji. Podczas skalpowania na interwale M1 zazwyczaj nie ma czasu na mierzenie odległości wbudowanymi w platformę narzędziami, czy przeliczanie spreadu na podstawie ceny Bid oraz ASK. Dlatego też wszystkie te narzędzia powinny zostać zaaplikowane do platformy odpowiednio wcześniej, zanim rozpoczniemy naszą przygodę ze skalpingiem.

Podobnie, pomocne są wszelkiego rodzaju automaty czy półautomaty do otwierania i prowadzenia pozycji. Wiele strategii opiera się na błyskawicznym otwieraniu pozycji przeciwnych. W takich systemach wyjście z transakcji jest automatycznie zawarciem transakcji przeciwnej. Dlatego ręczne przełączanie się pomiędzy Buy oraz Sell jest praktycznie niewykonalne. A nawet jeżeli ktoś zdecyduje się na zajmowanie pozycji przeciwnych w sposób manualny to musi się liczyć ze stratą części ruchu, który mógłby wyłapać za pomocą automatu lub półautomatu.

Harvest narzedzie1

Autor: Dariusz Kaniewski
  • Kliknięć: 1141