Skip to main content

Konto realne czy demo?

Ktoś kto chce nauczyć się skalpowania nie powinien zaczynać swojego tradingu na koncie realnym. Jeżeli dotychczas zajmowaliśmy się daytradingiem lub inwestowaliśmy na wyższych interwałach to bez względu na to jakim posługiwaliśmy się systemem mamy zakodowane w własnej podświadomości pewne zachowania, które mogą pokutować podczas sesji skalpingowej. Przede wszystkim powinniśmy przyzwyczaić umysł do grania z wyższym wolumenem oraz szybszym wykresem. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest tutaj otwarcie konta demo i symulowanie w ten sposób prawdziwego środowiska skalperskiego.

Należy tutaj pamiętać, że pomimo wielu dobrodziejstw jakie niosą z sobą konta demo, nie są one w stanie w pełni odwzorować środowiska z jakim spotykamy się podczas handlu na koncie realnym. Spowodowane jest to z znacznej mierze różnicami w sposobie egzekucji, brakiem płynności, niejednokrotnie wygładzeniem wykresu oraz brakiem emocji. Mając to na uwadze, będziemy mogli znacznie mądrzej wykorzystać taki rachunek jako dźwignię własnego rozwoju osobistego.

W tym celu powinniśmy otworzyć rachunek demonstracyjny z dokładnie taką wielkością depozytu jaką zamierzamy przeznaczyć na skalpowanie. Ponieważ w skalpingu stosuje się nieco odmienny money management - o czym będzie mowa poniżej, wolumen transakcji powinniśmy ustalić nieco wyższy aniżeli 2% depozytu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie ażeby stosować standardowy money management, jest to wręcz zalecane. Niemniej zmiany te mają na celu przyzwyczajenie naszego umysłu do innego środowiska transakcyjnego.

Znalezienie takiego rachunku nie jest wcale takie proste. Rozmaitej maści brokerzy najwyraźniej nam tego nie ułatwiają. Rachunki demo z którymi możemy się spotkać zazwyczaj są ograniczone czasowo do 14 dni. Nawet możliwość przedłużenia ich o kolejny okres jest niewystarczająca. Same testy wstępne niejednokrotnie trwają kilka miesięcy, dlatego też należy postarać się o takie konto, które jest nieograniczone czasowo.

Ci którzy nie mają dostępu do takiego rachunku, mogą to zrobić za pomocą poniższego linku:

Załóż rachunek demo >>

Jest to rachunek demonstracyjny jaki oferuje broker IC Markets. Rachunek ten można później przekształcić w rzeczywisty z uwzględnieniem dodatkowych rabatów. Nie będziemy się jednak nad tym rozwodzić bo jest to już indywidualna sprawa każdego z osobna. Nas w tym momencie interesuje fakt, że jest to rachunek nieograniczony czasowo. Ponad to z panelu klienta możemy dokonywać wirtualnych wypłat oraz zasilić swój rachunek demo kwotą, która odpowiada kwocie jaką będziemy chcieli przeznaczyć na inwestycje. Jest to zatem idealny rachunek który spełnia wszystkie wymagania jakie tylko może sobie wysnić skalper.

Autor: Dariusz Kaniewski
  • Kliknięć: 1075