Skip to main content

Kilka informacji

Skalping jest w pewnym sensie wiedzą uniwersalna, ale posiada także własne charakterystyczne cechy. Zakładam więc że każdy kto sięga po to opracowanie posiada przynajmniej w stopniu podstawowym wiedzę z zakresu analizy technicznej, zarządzania kapitałem, pozycją, stosowania systemów inwestycyjnych itd. Znajomość tej problematyki pozwoli nam lepiej zrozumieć niektóre opisane tutaj zagadnienia. Oczywiście zdaję sobie także sprawę, że nie każdemu przedstawione tutaj idee mogą przypaść do gustu. To co pisze wynika w głównej mierze z własnego doświadczenia, oraz z chęci podzielenia się wiedzą, jaka nagromadziła się w mojej głowie przez ostatnie lata. Jest to przede wszystkim subiektywna wizja tego, czym jest skalping. I pomimo odmiennego zdania wielu osób, każdy z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie.

Wprowadzenie do skalpingu to także propozycja zachęcająca do własnej przygody z tym stylem inwestycji, wypracowania własnej opinii, oraz reguł według których można zawierać zyskowne transakcje finansowe. A ponieważ do skalpingu należy podchodzić rozważnie, dlatego każda cenna wskazówka może okazać się na wagę złota. Nie jest też moim zamiarem nikogo przekonywać ani pouczać. Chcę tylko pokazać, że można z powodzeniem nauczyć się skalpingu oraz zmotywować samych siebie do własnych odkryć, które będą miały swoje przełożenie na rzeczywistość.

Wersja opracowania którą czytacie nie jest ostateczna i w miarę możliwości będzie rozbudowywana o coraz to nowe sugestie, wskazówki oraz to na co należy bacznie zwracać uwagę. Całość została podzielona na krótkie rozdziały, które stanowią pewną formę mniej lub bardziej rozwiniętych sekwencji na konkretny temat, posegregowanych w takiej kolejności ażeby tworzyły spójną całość. Przypomina to zatem zbiór wpisów pozbieranych do kupy i uporządkowanych tematycznie. Ze swojej strony gwarantuję, że przedstawione tutaj informacje zaprezentuję w sposób rzetelny i najlepiej jest to tylko dla mnie możliwe. Zapraszam też każdego kto interesuje się skalpingiem do udziału w dyskusjach poświęconych temu tematowi na naszym forum – www.forum.strader.pl

Z racji też tej, że jest to praca czysto informacyjna, nie mogę odpowiadać za szkody finansowe powstałe w wyniku kierowania się moimi sugestiami. Wszystkie informacje tutaj zawarte, mogą być wykorzystane wyłącznie na własną odpowiedzialność. Rynki lewarowane niosą z sobą ryzyko utraty całego kapitału i tego należy być świadomym. Jeżeli nie masz odpowiedniej wiedzy odnośnie zawierania transakcji, to najlepszym rozwiązaniem jest odbycie specjalistycznego kursu, który w pełni wyjaśni wszystkie zagadnienia prawne, a także przeprowadzi przez wszystkie trudne do zrozumienia aspekty zawierania transakcji. Dopiero wtedy polecam powrót do lektury i potraktowania tego opracowania jako cześć uzupełniającą oraz inspirującą własne wysiłki w celu zrozumienia tego czym jest rynek, jak się zachowuje oraz jakie stwarza możliwości inwestycyjne.

Autor: Dariusz Kaniewski
  • Kliknięć: 977