Skip to main content

Wgrywanie eksperta do platformy MT4

W obecniej chwili narzędzie FiboBTTS dostępne jest jedynie na platformę MT4 i powinno działać u każdego brokera Forex, który posiada ją w swojej ofercie. Sama instalacja narzedzia nie jest skomplikowana, jednak wymaga podstawowej znajomości platformy. Osoby, które choć trochę próbowały używać tej platformy z pewnością sobie poradzą. Ten poradnik dodatkowo wytłumaczy krok po kroku jak wgrać poprawnie eksperta, tak aby uniknąć niepotrzebnych niespodzianek. A zatem po pobraniu EA ze strony poświęconej narzedziom, należy skopiowac plik do katalagu MQL4/Experts. Dostętp do tego miejsca możemy uzyskać za pomocą samej platformy. W tym celu na górenj belce MT4 klikamy zakładkę "Plik" i następnie "Otwórz Folder Danych".

Wgrywanie eksperta1b

Tam należy przejść do katalogu MQL4 i nastepnie do katalogu Experts. W tym miejscu wklejamy plik eksperta i restartujemy platformę.

Wgrywanie eksperta2a

Po ponownym uruchomieniu platformy w nawigatorze odszukujemy zakładkę "Strategie", klikamy krzyżyk i z rozwiniętego drzewa odszukujemy FiboBTTS_EA. W dlaszej kolejności na górenj belce upewniamy się, że klawisz "Auto Trading" jest aktywny.

Jeśli tak, ówczas przeciągamy myszką eksperta na wykres, gdzie wyświetli nam się okno ustawień narzędzia. W zakładce ogólne zaznaczamy opcję "Umożliw Handel" i klikamy klawisz "OK".

Wgrywanie eksperta3b

Jeśli tylko wszystko wykonaliśmy poprawnie, wówczas na wykresie powinny pojawić się przyciski narzędzia FiboBTTS. Rozmieszczenie ich może się różnić w zalezności od wersji EA.

Bez wzgledu na róznice powinniśmy jeszcze sprawdzić czy narzędzie zostało wgrane prawidłowo. Możemy to rozpoznać za pomocą uśmiechniętej buźki w prawym górnym rogu ekranu.

Wgrywanie eksperta4

Od tej pory możemy się cieszyć narzędziem do zawierania transakcji w oparciu o siatkę fibo.

Jeśli jednak zechcesz usunać eksperta, wówczas należy najechać kursorem na usmiechnięta buźkę i nacisnąć prawy klawisz myszki. Kiedy rozwinie sie menu kontekstowe platformy MT4 wówczas odszukujemy linijkę "Strategie", a nastepnie z wysuwanego menu klikamy opcję "Usuń".

Wgrywanie eksperta5b

UWAGA! Na stronie poświęconej ekspertowi dostępne są rózne wersje narzędzia FiboBTTS. Zaleca się stosowanie najnowszej wersji. Jeśli tylko usuneliśmy starszą wersję, to przed wgraniem nowej należy wczytać deflautowe ustawienia wykresu oraz zrestartować platformę. Aby zapobiec błedom ewentualne templatki należy skonigurować ponownie. Aby pobrać najnowsze narzedzie FiboBTTS trzeba przejść na stronę poświęconą ekspertowi.

Pobierz FiboBTTS

Autor: Dariusz Kaniewski
  • Kliknięć: 615